Archive for Czerwiec 12th, 2017

Bookcrossing 13 czerwca w naszej szkole

poniedziałek, Czerwiec 12th, 2017

bookcrossingZ wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkolna biblioteka przyłączy się do XIV edycji ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, które odbędzie się 13 czerwca. W tym dniu w drodze do biblioteki ustawione zostaną skrzynki z uwolnionymi książkami. Zachęcamy abyście wybrali dla siebie jedną z nich i pozostawili w zamian książkę, którą chcielibyście „puścić w świat”. Na pozostawioną przez siebie książkę naklejcie etykietę, którą otrzymacie w szkolnej bibliotece.Przyłącz do nas , działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. Uwalniaj książki , dziel się z innymi radością czytania. To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!
Idea Święta narodziła się w 2003 roku, mając na celu promowanie czytelnictwa.
Bookcrossing pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek, powoduje, że książki są w ciągłym obiegu. Bookcrossing to również doskonała forma zabawy, skuteczny sposób integracji i nawiązywania nowych znajomości.
Mówiąc w największym skrócie – Bookcrossing – polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, przypadkowych ( ławka w parku, pociąg, dworzec, autobus, ulubiony pub, teatr, uczelnia ) lub miejscach w tym celu przygotowanych tzw. półkach bookcrossingowych.
Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne. Zachęcamy do uwalniania swoich książek – dajmy szansę innym na ich przeczytanie, uwierzmy, że dzielenie się książką jest lepsze od jej posiadania.

Poznański czerwiec 1956

poniedziałek, Czerwiec 12th, 2017

poznanski czerwiec

 

 

 

 

 

 

 

 

W czwartek 28 czerwca 1956 roku o godz. 6. 30 uruchomiono główną syrenę w Zakładach im. Józefa Stalina Poznań (ZISPO – ówczesna nazwa Zakładów Przemysłu Metalowego Hipolita Cegielskiego). Dla zgromadzonych w nich robotników – niezadowolonych ze swojej sytuacji bytowej, rozczarowanych pogarszającymi się warunkami pracy i ignorowaniem ich żądań przez władze – był to sygnał do rozpoczęcia manifestacji.

W milczeniu wyszli z zakładów i skierowali pochód w stronę centrum Poznania, zmierzając w stronę siedzib władzy – Miejskiej Rady Narodowej (MRN) i Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (KW PZPR) aby w ten sposób zmusić ją do konkretnych rozmów i nakłonić do ustępstw na rzecz polepszenia warunków pracy i życia. Tak rozpoczął się bunt robotników i mieszkańców Poznania, spowodowany przede wszystkim złymi warunkami życia będącymi wynikiem realizacji planu sześcioletniego.

 Więcej na: http://www.czerwiec56.ipn.gov.pl/c56/historia/9284,Historia.html

Zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie prezentujemy książki o tej tematyce

Navigation

Search

Archives

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
« maj   paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Other

Syndication

brought by WordPress Themes