Archive for styczeń, 2012

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Oczytany Poznań – Flashmob”

wtorek, 31 stycznia, 2012

„Oczytany Poznań” to hasło flashmoba, który odbędzie się w sobotę 4 lutego, punktualnie o 12.00 na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w  wejściu głównym od ul. Głogowskiej.

Idea jest prosta: w sobotę 4 lutego o 12.00, w wejściu głównym MTP, otwieramy swoją ulubioną książkę na dowolnej stronie i czytamy według następującego planu:
pierwsza strona – bezgłośnie,
druga strona – szeptem,
trzecia strona – na głos.

Na koniec energicznie zamykamy książkę i rozchodzimy się każdy w swoją stronę.

Do udziału w imprezie zapraszamy uczniów, studentów, przedstawicieli uczelni, sportowców, dziennikarzy… i wszystkich mieszkańców!
Flashmob zostanie zarejestrowany przez ukryte kamery wytwórni filmowej Poznań I Love You!  i znajdzie się w internecie.

Wszystkim nam zależy na budowaniu pozytywnego wizerunku miasta i uczących się tu młodych ludzi, pełnych zapału i ciekawych pomysłów, dlatego weźcie ze sobą rodzinę, znajomych, książkę pod pachę i do zobaczenia w sobotę 4 lutego chwilę przed 12.00, by punktualnie zacząć!

Zapraszają Miasto Poznań oraz Młodzieżowa Rada Konsultacyjna i Studencka Rada Miasta Poznania.

żródło: http://www.inpid.amu.edu.pl/aktualnosci-konferencje/1377-oczytany-pozna-flashmob.html

CZEKAMY NA WASZE ZGŁOSZENIA

W BIBLIOTECE 🙂

IWONA WIERZBA

poniedziałek, 23 stycznia, 2012

Iwona Wierzba jest nauczycielem bibliotekarzem od 30 lat. W V Liceum Ogólnokształcącym, pracuje piąty rok. Absolwentka Wydziału Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jak mawia o sobie jest nosicielką genu ISBN. Od dziecka związana z książką. Dzieciństwo spędziła w bibliotece małego miasta Gryfice, w której pracowała jej mama Mirosława.
W jej domu wszyscy czytali i kłócili się o książki.
W okresie kiedy księgarnie świeciły pustkami , a książkę trzeba było „zdobyć”, „wychodzić”, „załatwić”, zaczęła tworzyć swój osobisty księgozbiór, który sygnowała specjalnie zamówioną pieczątką ze swoim imieniem i nazwiskiem. W konsekwencji swojej czytelniczej pasji wybrała studia związane z książką.
Po studiach podjęła pracę w bibliotece szkolnej.
Zainteresowania książką poszerzyła o próby edytorskie, w roku 1992 założyła wydawnictwo ALBUS, które funkcjonuje na rynku do dziś.
Obecnie pasja wydawcy przynosi jej wiele satysfakcji.
Rokrocznie książki redagowane i wydane przez Iwonę Wierzbę, otrzymują wyróżnienia i nagrody:

  • Ilustrowana księga przysłów dla dzieci została wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w Konkursie „ Najpiękniejsza Książka Roku 2009”,
  • Co jedzą ludzie? Otrzymała  w roku 2010 nominację do nagrody w Konkursie „ Najpiękniejsza Książka Roku 2010” organizowanym przez PTWK,
  • Gratka dla małego niejadka przekroczyła granice Polski i została przez międzynarodowe jury zaliczona do 100 najpiękniejszych książek świata w konkursie Picture Book Award, w roku 2011, w Korei Południowej.

Iwona Wierzba jest nie tylko wydawcą ale również autorem, redaktorem i pomysłodawcą  wielu książek, m.in. wierszy dla dzieci i dorosłych i wielu książek edukacyjnych.

Swoim zamiłowaniem do słowa pisanego dzieli się chętnie z uczniami, przekazując im gen ISBN w szkolnej bibliotece.

Iwona Wierzba jest nie tylko wydawcą,  ale również autorem, redaktorem i pomysłodawcą  wielu książek, m.in. wierszy dla dzieci i dorosłych i wielu książek edukacyjnych.
Z wielką pasją odwiedza biblioteki na świecie,  kolekcjonując karty czytelnika. Ostatnio odwiedziła biblioteki w Nowym Jorku, Toronto, Tabermory, Linkoping.

biblioteka w Toronto, Kanada

biblioteka w Tabermory Kanada

Biblioteka z głową, Linkoping Szwecja

Iwona Wierzba w mediach:

– TVN 24 w programie „Sukces pisany szminką” odc. 45 z dnia  01.01 .2012 r http://www.tvn24.pl/16223,1,sukces_pisany_szminka.html

– w audycji Radia PIN ‘ Sukces pisany szminką” 10 grudnia 2011 Archiwum audycji Radia PiN www.radiopin.pl

– w warszawskim radiu RDC udzieliła wywiadu 27 września 2015 r. tu możecie posłuchać audycji radiowej          http://rdc.pl/publikacja/niedzielny-poranek-festiwal-czytajmy/

Konkurs Plakat na Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

wtorek, 17 stycznia, 2012

Redakcja „Biblioteki w Szkole” zaprasza do udziału w konkursie: Plakat na Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Konkurs jest przeznaczony dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

    Cele konkursu:

  • wybór projektu plakatu promującego Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych,
  • promocja biblioteki szkolnej i jej roli w nowoczesnej szkole,
  • zachęcenie do uprawiania sztuki plastycznej.

Każdy autor może zgłosić na konkurs nie więcej niż 1 projekt plakatu wykonany dowolną techniką (metodą tradycyjną lub cyfrową).

Prace należy przesyłać do 30 kwietnia 2012 roku, na adres: Agencja Sukurs, ul. gen. Zajączka 9A, lok. C1, 01-518 Warszawa lub mailem: konkursplakat@sukurs.edu.pl

Dla zwycięzcy konkursu nagroda pieniężna oraz druk plakatu i jego upowszechnienie w środowisku bibliotekarskim, szczególnie w czasopiśmie „Biblioteka w Szkole”.

Pytania można kierować do organizatorów: konkursplakat@sukurs.edu.pl

źródło:  http://bibliotekawszkole.pl/index2.php

Weź udział w OLIMPIADZIE MEDIALNEJ!!!

wtorek, 17 stycznia, 2012

Co Ty wiesz o mediach? Wydaje Ci się, że coś wiesz? Pokaż to! Weź udział w Olimpiadzie Medialnej. Wygraj indeks na studia w SWPS i roczne czesne, albo laptopa, tableta, smartfona, aparat cyfrowy… Warto się starać.

Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć udział i prześcignąć wiedzą innych. Nie wiesz, czy to dla Ciebie? Rozwiąż kilka próbnych testów, które znajdziesz na tej stronie, to zobaczysz. Jak coś pójdzie nie tak, zawsze możesz się podszkolić przy pomocy materiałów napisanych specjalnie dla nas przez zajmujących się edukacją medialną naukowców czołowych polskich uczelni. Jeżeli coś będzie niejasne – pytaj.

Dwa pierwsze etapy Olimpiady odbędą się w świecie wirtualnym, czyli na ekranie Twojego komputera. Dzięki specjalnie przygotowanemu oprogramowaniu i silnym serwerom do testów będą mogły przystąpić jednocześnie tysiące zawodników w całej Polsce. Najlepszych, którzy pokonają wszystkie przeszkody, będzie czekało zaproszenie do Warszawy, gdzie odbędzie się rozgrywka finałowa. Realna i wirtualna. W jej trakcie trzeba będzie nie tylko odpowiadać na pytania, ale także stworzyć coś własnego. Coś, co przykuje uwagę wszystkich.

Więc jak? Wiesz coś o mediach? Pamiętaj, że media to nie tylko telewizja i gazety, ale wszelki przekaz, jaki napotykasz na swojej drodze. Także Ty tworzysz media. Udowodnij, że robisz to najlepiej.

wejdź na stronę http://www.olimpiada-medialna.edu.pl/o-olimpiadzie/

Wojciech Kuczok – spotkanie autorskie

poniedziałek, 9 stycznia, 2012

Filia Wildecka Biblioteki Raczyńskich zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem – prozaikiem, poetą, scenarzystą, krytykiem filmowym, speleologiem.

Książki Jesieni 2011

poniedziałek, 9 stycznia, 2012

Jury Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych nagrodą „Książka Jesieni 2011” uhonorowało:

Z. Herbert "Utwory rozproszone (Rekonesans)" - okładka A. Łuczak "Utracone decorum" - okładka J. Tazbir "Od sasa do lasa" - okładka

Agnieszkę Łuczak
autorkę książki Utracone decorum. Grabież dóbr kultury z majątków ziemiaństwa polskiego w Wielkopolsce w czasie okupacji niemieckiej w latach 1939-1945 (Instytut Pamięci Narodowej, Warszawa-Poznań);

Ryszarda Krynickiego – za wybór i opracowanie edytorskie i Wydawnictwo a5 za książkę Zbigniewa Herberta Utwory rozproszone (Rekonesans) (Wydawnictwo a5, Kraków);

Janusza Tazbira autora książki Od sasa do lasa (Wydawnictwo Iskry, Warszawa).

Na spotkanie z Laureatami zapraszamy 18 stycznia 2012 r. (środa) na godz. 18.00 do Pracowni-Muzeum J.I.Kraszewskiego – oddziału Biblioteki Raczyńskich, ul. Wroniecka 14.

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY W BIBLIOTECE!!!

źródło: http://www.bracz.edu.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=1&Itemid=100

Navigation

Search

Archives

styczeń 2012
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Other

Syndication

brought by WordPress Themes