Archive for Listopad, 2014

Biblioteka dla opornych

wtorek, Listopad 25th, 2014

książka

 

 

 

 

 

 

 

Krok pierwszy: wejdź
Program uruchamiamy hasłem: „Dzień dobry”

Krok drugi: aktywuj pole dialogu
Opcjonalnie: zdejmij czapkę, wyjmij ręce z kieszeni, przestań żuć gumę, odłóż soczek i kanapkę z keczupem (w szczególnych przypadkach konieczne jest zastosowanie wszystkich opcji).
Uwaga, ważne! Użycie słów z grupy „niecenzuralne” powoduje automatyczne zamknięcie pola dialogu!

Krok trzeci: zaloguj się
Należy podać imię, nazwisko i klasę (po pewnym czasie system sam rozpoznaje użytkownika).

Krok czwarty: podaj kryteria wyszukiwawcze
Tutaj musimy się pochwalić: mamy ogromne zdolności wyszukiwawcze! Szukamy wg danych nieprecyzyjnych, fragmentarycznych, przekręconych, błędnych… Śmiało konkurujemy z Google’ami! A dodatkowo posiadamy interfejs w języku naturalnym.

Krok piąty: zakończ sesję
Standardowo używa się tu sekwencji: „Do widzenia”

Pętla. Koniec

Działanie programu bardzo usprawniają słowa-klucze: „proszę, dziękuję, przepraszam” oraz, trudny do wygenerowania na komputerze, uśmiech.

Źródło: http://www.liceum.pijarzy.pl/biblioteka/varia3.html

Przydatne serwisy

wtorek, Listopad 25th, 2014

Serwisy internetowe dwoją się i troją, aby pomóc Ci w przygotowaniach. Podajemy adresy kilku z nich:

Oto, co napisała Sylwia Błach o naszym spotkaniu w V LO

wtorek, Listopad 25th, 2014

Spotkanie autorskie w V LO w Poznaniu!

W czwartek wyruszyłam do Poznania ku kolejnej wielkiej przygodzie – spotkaniu autorskiemu w V. LO. O osiemnastej wkroczyłam na salę, by spędzić najbliższą godzinę opowiadając o literaturze, swojej twórczości i pasjach. Przepełniona emocjami: od strachu, przez nerwy, aż po nadmierną ekscytację, drżałam, co nam z tego wyjdzie.

W kameralnym gronie rozmawialiśmy o wszystkim tym, co prowadzącą (a potem także widzów) zaciekawiło. Odpowiadałam na pytania dotyczące tego co robię i co kocham, a na koniec – przeczytałam moje najnowsze opowiadanie „Dusze w pudełku”.

Było dobrze, tak sądzę. Po spotkaniu z każdym zamieniłam kilka słów… Przy tym – zostałam zaproszona do świetnego projektu. Co z tego wyjdzie – okaże się wkrótce, na razie nie zapeszam. Zostawiam Was z kilkoma zdjęciami pochodzącymi z aparatu Grażyny Wodały.

Gorąco dziękuję Bibliotece V LO (a szczególnie pani Grażynie, która dzielnie wymieniała ze mną maile rozwiewając wszelkie wątpliwości i nadzorowała spotkanie) za zaproszenie – spotkanie dostarczyło mi wielu pozytywnych emocji. Mam nadzieję, że tym, którzy przybyli, również! :)

źródło: http://sylwiablach.blogspot.com/2014/11/spotkanie-autorskie-w-v-lo-w-poznaniu.html?showComment=1416942614667#c702348770371160880

„Książki naszych marzeń” – zapraszamy do udziału w konkursie MEN!

piątek, Listopad 21st, 2014

ksiazki-logo-medium

„Nakręćmy się na czytanie!’

Zasady są proste, a nagrody świetne. Na zgłoszenia szkół czekamy do 10 grudnia!

Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy!

Jak nas przekonać? Wystarczy, że uczniowie przygotują na ten temat krótki film (do 120 sekund) i prześlą go nam. Liczy się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania.

Ogłoszenie wyników – jeszcze przed przerwą świąteczna!

Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej!

źródło: http://www.men.gov.pl/index.php/1622-ksiazki-naszych-marzen-zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-men

Fotorelacja ze spotkania z Sylwią Błach

piątek, Listopad 21st, 2014

 

P1100639 - KopiaP1100644P1100646 P1100647P1100648

 

 

 

 

 

 

zdjęcia: Grażyna Wodała

 

Przypominamy, że już za parę dni…

piątek, Listopad 14th, 2014

 SPOTKANIE AUTORSKIE Z (PRAWIE) POZNAŃSKĄ PISARKĄ SYLWIĄ BŁACH

CZWARTEK 20 LISTOPADA O GODZ. 18.00.

Sylwia Błach – młoda autorka historii grozy. Sylwia ma zaledwie 23 lata, mieszka w Witkowie i na koncie dwie własne książki: debiutancki zbiór opowiadań „Strach” (2010) oraz powieść „Bo śmierć to dopiero początek” (2012). Jej opowiadania ukazywały się dotąd również w kilku książkowych antologiach, m.in. „Gorefikacje”, „Zombiefilia”, „Księga wampirów”, „Oblicza grozy”.

Autorka publikuje także w „zinach” oraz na internetowych serwisach literackich, poświęconych tematyce fantastyki, grozy oraz kryminału. Są to m.in. Qfant, Ex Fabula, czy NiedobreLiterki . Wkrótce premiera kolejnej książki, będącej podsumowaniem ostatnich lat twórczości Sylwii. Antologia ukaże się pod tytułem „Dwa lata strachu”.

Sylwia Błach to z wykształcenia programistka, świeżo upieczona inżynier informatyki. Fascynuje ją zarówno życie jak i śmierć, co znajduje odzwierciedlenie w samej jej twórczości oraz zainteresowaniu klasycznym wampiryzmem. Jej wielką pasją jest także literatura ( czyta namiętnie nie tylko autorów grozy), kryminologia oraz moda alternatywna.

Wnioski z obserwacji życia, uwagi o paradoksach niepełnosprawności w Polsce oraz wiele ciekawostek związanych z pasjami, Sylwia Błach zamieszcza na swoich dwóch blogach:

Rozkosze Umysłu (http://sylwiablach.blogspot.com/ ) oraz

VamppiV – fashion & makeup (http://vamppiv.blogspot.com/ ).

 

Pasjonatka życia. Beznadziejna czarna romantyczka wciąż wierząca w swe marzenia…

 

 

Najlepsza książka na jesień!

czwartek, Listopad 13th, 2014

Kobieta z pazurem autorstwa Anny Kleiber, która pracuje w Bibliotece Raczyńskich od 2003 roku, a od niedawna sama pisze książki,  otrzymała nagrodę jury w kategorii „romanse” w konkursie „Najlepsza książka na jesień 2014 organizowanym przez wortal literacki granice.pl.

źródło: http://www.bracz.edu.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1503&Itemid=100

Olga Tokarczuk rusza w trasę promującą „Księgi Jakubowe”

poniedziałek, Listopad 3rd, 2014

Księgi Jakubowe - Olga Tokarczuk

„Księgi Jakubowe” to najobszerniejsza ze wszystkich książek cenionej pisarki. Niemal tysiąc stron, kilkudziesięciu bohaterów, liczne wątki dygresyjne, XVIII-wieczne ryciny, niezwykła historia charyzmatycznego Żyda Jakuba Franka i jego wyznawców oraz hipnotyczna narracja – to wszystko składa się na jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku.

Zapraszamy 24 listopada,  Centrum Kultury „Zamek”, ul. Św. Marcin 80/82, godz.18.00

źródło: http://evenea.pl/imprezy/imprezy/poznan/klucze-do-wyobrazni-olga-tokarczuk-65309/

Navigation

Search

Archives

Listopad 2014
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Other

Syndication

brought by WordPress Themes