Archive for Wrzesień, 2010

Każdy człowiek to odrębny świat. Podzielmy się swoim światem z innymi.

wtorek, Wrzesień 14th, 2010

Każdy z nas jest ponoć poetą, musimy go jedynie odszukać w naszym umyśle i wrażliwości i zamknąć w słowach wiersza ten wyjątkowy „skarb”.

Wielu z nas pisze do „szuflady”, nigdy nikomu nie pokazując swoich tekstów, uważając je za wynik słabości charakteru lub nadmiernej wrażliwości, której się wstydzimy.

Może obawiamy się, że nasza „twórczość” ujawnia zbyt boleśnie nasz intymny świat? Nie chcemy być śmieszni w konsumpcyjnym świecie gadżetów i luksusowych przedmiotów, których  większość z nas pożąda w nadmiarze i które są niekiedy jedynym kryterium oceny naszej wartości.

Nie cenimy wrażliwego poety, wyrzucamy go na margines naszego życia, „zamykamy w szufladzie”. Czasami jednak budzi się w nas świadomość, że ten ukrywany przed wszystkimi świat jest dla nas ważny i cenny i właśnie on jest świadectwem naszych wyborów, wartości i wrażliwości. Dojrzewamy lub nie aby go ujawnić i zaprezentować światu.

Niekiedy ktoś z zewnątrz zachęci nas do ujawnienia się i wtedy okazuje się, że to nie boli, ale wzbogaca zarówno autora jak i czytelnika.

Zachęcamy więc wszystkich ukrywających się poetów jak i tych już ujawnionych  - do podzielenia się z innymi swoją twórczością.

Wszystkich zainteresowanych publikacją własnych utworów zapraszamy do współpracy.

Komitet redakcyjny w skład, którego wchodzą:

bibliotekarki szkolne: Iwona Wierzba, Grażyna Wodala,

nauczyciele języka polskiego: Roma Szymańska i Alicja Pohl

oraz uczniowie

przygotuje do publikacji zbiór utworów  pt: „Dwa światy”, w którym znajdą się wiersze uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Prosimy więc o przekazywanie wierszy do publikacji na ręce wyżej wymienionych.

Premiera publikacji przewidywana jest na maj 2011 roku.

A ZATEM DO PIÓR !!!

Navigation

Search

Archives

Wrzesień 2010
P W Ś C P S N
« gru   paź »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Other

Syndication

brought by WordPress Themes