Archive for listopad, 2022

Książkowy kalendarz adwentowy

poniedziałek, 28 listopada, 2022

Wraz z pierwszym grudnia rozpoczyna się odliczanie do świąt, dlatego też postanowiliśmy włączyć się do tego wraz z naszym Książkowym Kalendarzem Adwentowym.

Codziennie, aż do 24.12 tu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100087781541010 będziecie mogli znaleźć post z jedną z polecajek członków klubu. Kalendarz powstał przy współpracy całej naszej społeczności w celu celebrowania tego czasu i podzielenia się naszymi ulubionymi pozycjami. Mamy nadzieje, że spodoba wam się taka forma i może uda Wam się znaleźć nowa ciekawą książkę na wasz TBR.

Posty pojawiać się będą codziennie o godzinie 9:00, dlatego śledźcie naszą stronę, aby być na bieżąco.

Klub Książki Klaudynek

niedziela, 27 listopada, 2022

Drodzy czytelnicy !!!

Kolejne spotkanie Klubu Książki Klaudynek odbędzie się już w ten wtorek. Tym razem będzie miało ono charakter integracyjny, dlatego też liczymy na Waszą obecność.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

poniedziałek, 21 listopada, 2022

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Narodził się w Stanach Zjednoczonych. Autorami tego pomysłu byli bracia: Brian i Michael McCormackowie. Miał to być protest przeciwko wojnie pomiędzy Izraelem a Egiptem, która wybuchła jesienią 1973 r.

Dzień Życzliwości miał przypominać ludziom o tym, jak ważne jest pokojowe rozwiązywanie sporów, a także pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi.

Człowiek w rodzinie

piątek, 18 listopada, 2022

We wtorek 15.11 odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Książki Klaudynek.

Na spotkaniu omawialiśmy temat ,,Człowiek w rodzinie’’, a każdy z uczestników przedstawiał wybraną przez siebie pozycje. Rozmawialiśmy na temat tego, jaki wpływ rodzina ma na człowieka, jego przyszłość, zachowania i wartości.

Każdy z nas wyciągnął swoje wnioski z lektury, a na koniec odbyło się głosowanie ,,Czy chciałbyś być członkiem rodziny, o której czytałeś?”.

Tutaj możecie znaleźć listę ze wszystkimi naszymi wyborami i kilka zdjęć ze spotkania.

Klub Książki Klaudynek

poniedziałek, 14 listopada, 2022

Drodzy czytelnicy!

Przypominamy Wam o jutrzejszym, pierwszym spotkaniu Klubu Książki Klaudynek, na którym omawiać będziemy pozycje dotyczące tematu ,,Człowiek w rodzinie’’.

Spotkanie odbędzie się o 15:15 w czytelni, zapraszamy wszystkich zainteresowanych i pamiętajcie, że nigdy nie jest za późno aby dołączyć do naszej społeczności.

Dzień Niepodległości

czwartek, 10 listopada, 2022

Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! 

Takimi słowami opisywał pierwszy dzień wolności Jędrzej Moraczewski premier Rzeczypospolitej Polskiej (1918/1919)

Corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918) obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości  11 listopada jest datą, która wzbudza pewne kontrowersje. Tak naprawdę proces tworzenia niepodległości był bardzo długi. 11 listopada jako datę symboliczną odzyskania niepodległości wybrano dopiero w latach 30.

Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec.

Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. 

To ważny dzień dla każdego Polaka. Uczcijmy ten dzień najpiękniej jak potrafimy.

Polecamy – Rebekka Makkai w Poznaniu !!!

poniedziałek, 7 listopada, 2022

Spotkanie autorskie z amerykańską pisarką – 9.11.2022 środa, CK Zamek, g.18.00, SALA 1 – KINOWA, wejście – 5.00 zł

Powieść „Wierzyliśmy jak nikt” – mamy ją w bibliotece 🙂, w znakomitym tłumaczeniu Sebastiana Musielaka – to jedna z najważniejszych książek ostatnich lat, która poruszyła czytelników i krytyków na całym świecie. To również finalistka nagrody Pulitzera oraz National Book Award.

W 2020 roku dwumiesięcznik „Książki. Magazyn do czytania” przyznał jej tytuł Książki Roku.

Juliusz Kurkiewicz napisał o niej, że „to monumentalna powieść wciągająca do tego stopnia, że czytając ją, zapominamy o bożym świecie, a lektura staje się, paradoksalnie, czynnością ucieczkową, to rzadkie dziś ucieleśnienie ducha epickiego. Mówi rzecz jasna bardzo wiele o naszych czasach – odczuwanych jako czasy schyłku (lub przełomu) – a zarazem pozwala spojrzeć na nie bez emfazy i zacietrzewienia. Już z dystansu”.

https://ckzamek.pl/wydarzenia/8868-zamek-czyta-wierzylismy-jak-nikt-wydawnictwo-pozna/?fbclid=IwAR1fLSTMGQvzfYQmTzNenHrM-zQ4IVZy1J0tWyBD-A_SxNm7tOElzcVrrhw

Projekt ,,Upoluj swoją książkę”

czwartek, 3 listopada, 2022

Z satysfakcją informujemy, że nasza szkoła została przyjęta do tegorocznego projektu ,,Upoluj swoją książkę” realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL!

Ruszamy z CZYTAJ PL 2022 📒🏃‍♀️📘🏃‍♂️Od dzisiaj do końca listopada możecie szlifować swoją formę czytelniczą, dzięki dostępowi ZA DARMO do 18 bestsellerowych książek!

Jak to działa?

👉 Pobierz darmową aplikację Woblink i zeskanuj w niej kod QR z plakatu (jeden wisi na drzwiach biblioteki, drugi w holu szkoły).

👉Czytaj i słuchaj książek z listy, którą przygotowaliśmy w tegorocznej edycji:

1. Kirke – Madeline Miller, Wydawnictwo Albatros

2. Samosiejki – Dominika Słowik, Wydawnictwo Literackie

3. Apartament – Izabela Janiszewska, Czwarta Strona

4. Mortalista – Max Czornyj, Wydawnictwo FILIA

5. Chąśba – Katarzyna Puzyńska, Prószyński i S-ka

6. Demonomachia – Marek Krajewski, Wydawnictwo Znak

7. The Spanish Love Deception – Elena Armas, Wydawnictwo Otwarte

8. Wrony – Petra Dvořáková, Wydawnictwo Stara Szkoła

9. Liczby nie kłamią – Vaclav Smil, Wydawnictwo Insignis

10. Plac Senacki 6 PM – Vincent V. Severski, Czarna Owca

11. Wiek paradoksów – Natalia Hatalska, Wydawnictwo Znak

12. Gra w rasy – Przemysław Wielgosz, Wydawnictwo Karakter

13. Cały ten czas – Hania Czaban, We need YA

14. Stan splątania – Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wydawnictwo Literackie

15. Lore – Alexandra Bracken, Wydawnictwo Jaguar

16. Siostra gwiazd – Marah Woolf, Wydawnictwo Jaguar

17. Szklane ptaki – Katarzyna Zyskowska, Wydawnictwo Znak

18. Jak to wyjaśnić? – Kacper Pitala, Wydawnictwo Otwarte

Więcej szczegółów o książkach znajdziecie na stronie: 👉www.akcja.czytaj.pl

https://akcja.czytajpl.pl/?fbclid=IwAR0Fo3jU0CA6CsgrovjOzDJyIXysmTqpMBY20VD-4UH7Np-GIs4O1BZTYKM

Navigation

Search

Archives

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Other

Syndication

brought by WordPress Themes