Archive for the ‘Rok szkolny 2016 – 2017’ Category

Relacja z akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

wtorek, 20 czerwca, 2017

Jak nie  Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie.

1 czerwca badaliśmy pojemność biblioteki szkolnej. Tym razem, nie liczyliśmy ile książek znajduje się na półkach, ale ilu uczniów jesteśmy w stanie jednocześnie zmieścić w lokalu naszej biblioteki.

Z naszego zaproszenia skorzystali uczniowie klas pierwszych i drugich. W sumie między regałami” upchnęliśmy 150 czytelników. To swoisty rekord czytania w jednej chwili, na małej przestrzeni.

Uczniowie klasy 1 B zmontują niebawem film, który zaprezentujemy tutaj.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej  Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” i liczymy, że w przyszłym roku będzie Was więcej!!!

Zaczytani

Zaczytani

W kolejce do książek

W kolejce do książek

Bookcrossing 13 czerwca w naszej szkole

poniedziałek, 12 czerwca, 2017

bookcrossingZ wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkolna biblioteka przyłączy się do XIV edycji ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, które odbędzie się 13 czerwca. W tym dniu w drodze do biblioteki ustawione zostaną skrzynki z uwolnionymi książkami. Zachęcamy abyście wybrali dla siebie jedną z nich i pozostawili w zamian książkę, którą chcielibyście „puścić w świat”. Na pozostawioną przez siebie książkę naklejcie etykietę, którą otrzymacie w szkolnej bibliotece.Przyłącz do nas , działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. Uwalniaj książki , dziel się z innymi radością czytania. To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!
Idea Święta narodziła się w 2003 roku, mając na celu promowanie czytelnictwa.
Bookcrossing pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek, powoduje, że książki są w ciągłym obiegu. Bookcrossing to również doskonała forma zabawy, skuteczny sposób integracji i nawiązywania nowych znajomości.
Mówiąc w największym skrócie – Bookcrossing – polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, przypadkowych ( ławka w parku, pociąg, dworzec, autobus, ulubiony pub, teatr, uczelnia ) lub miejscach w tym celu przygotowanych tzw. półkach bookcrossingowych.
Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne. Zachęcamy do uwalniania swoich książek – dajmy szansę innym na ich przeczytanie, uwierzmy, że dzielenie się książką jest lepsze od jej posiadania.

Poznański czerwiec 1956

poniedziałek, 12 czerwca, 2017

poznanski czerwiec

 

 

 

 

 

 

 

 

W czwartek 28 czerwca 1956 roku o godz. 6. 30 uruchomiono główną syrenę w Zakładach im. Józefa Stalina Poznań (ZISPO – ówczesna nazwa Zakładów Przemysłu Metalowego Hipolita Cegielskiego). Dla zgromadzonych w nich robotników – niezadowolonych ze swojej sytuacji bytowej, rozczarowanych pogarszającymi się warunkami pracy i ignorowaniem ich żądań przez władze – był to sygnał do rozpoczęcia manifestacji.

W milczeniu wyszli z zakładów i skierowali pochód w stronę centrum Poznania, zmierzając w stronę siedzib władzy – Miejskiej Rady Narodowej (MRN) i Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (KW PZPR) aby w ten sposób zmusić ją do konkretnych rozmów i nakłonić do ustępstw na rzecz polepszenia warunków pracy i życia. Tak rozpoczął się bunt robotników i mieszkańców Poznania, spowodowany przede wszystkim złymi warunkami życia będącymi wynikiem realizacji planu sześcioletniego.

 Więcej na: http://www.czerwiec56.ipn.gov.pl/c56/historia/9284,Historia.html

Zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie prezentujemy książki o tej tematyce

Jak nie czytam jak czytam!

wtorek, 30 maja, 2017

czytamy-logoZapraszamy w czwartek  01 czerwca o godz.  10.30 do biblioteki szkolnej, gdzie podczas długiej przerwy  zamanifestujemy wszyscy, że czytamy książki . W tym samym czasie do bicia rekordu czytania w jednym momencie przystąpią uczniowie wielu polskich szkół. W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 433 532 uczniów. W tym roku staramy się go wspólnie pobić.

Nasze rekordowe czytanie utrwalimy na wspólnej fotografii i zgłosimy na konkurs z nagrodami.  Czekamy na Was!

Zapraszamy na spotkanie autorskie

poniedziałek, 22 maja, 2017

szaranek

Czy wiecie, że…?

poniedziałek, 22 maja, 2017

indeksMaja Górczak – z kl. 3 b została laureatką Programu Stypendialnego USKI (Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego) – Gratulujemy 🙂

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

niedziela, 23 kwietnia, 2017

23 kwietnia

Wielkanoc

środa, 12 kwietnia, 2017

2588823_mZaczytanych Świąt dla naszych czytelników 🙂

Kochani czytelnicy z klas trzecich :)

wtorek, 28 marca, 2017

zwrot-ksiazek

Niebawem kończycie proces edukacyjny w naszej szkole. Zmuszeni jesteśmy poprosić o zwrot książek do biblioteki.

Wiemy, wiemy! Są wam jeszcze bardzo potrzebne i niezbędne. Niestety Wy musicie, My musimy, Oni muszą.

Ostateczny termin ZWROTÓW mija  19 kwietnia.

Tym którzy nie rozliczą się z biblioteką w wyznaczonym  terminie  (obcinamy głowy) w godzinach pracy biblioteki oraz odejmujemy punkty z zachowania, zgodnie z regulaminem.

Dziś 21 marca – Światowy Dzień Poezji

wtorek, 21 marca, 2017

dzień poezji

Navigation

Search

Archives

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Other

Syndication

brought by WordPress Themes