Archive for the ‘Rok szkolny 2015 – 2016’ Category

Kolejna edycja akcji promującej czytelnictwo „Upoluj swoją książkę” :)

wtorek, Październik 6th, 2020

 up

Wczoraj przystąpiliśmy do ogólnopolskiej  Akcji „Upoluj swoją książkę”. Jest ona organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od 2013 r. realizują ogólnopolską kampanię promującą czytelnictwo „Czytaj PL”, obejmującą swoim zasięgiem kilkanaście największych polskich miast.
Już niedługo będziecie mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

W ramach akcji do szkół trafią specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Akcja zostanie wsparta szeroką kampanią promocyjną, mającą kreować modę na czytanie. Zaprosimy do niej najpopularniejszych polskich youtuberów. Zaplanowaliśmy również konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów.


„Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

I życzenia od Waszych bibliotekarek ;)

poniedziałek, Grudzień 18th, 2017

życzenia św.2017   Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy naszym czytelnikom zaczytanych Świąt, nadziei, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy/herbaty,piękna poezji, epiki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.

 

A’ propos wykreślenia z nowej podstawy programowej zapisu o bibliotekach

piątek, Marzec 17th, 2017

17353636_837944909681323_1468491777354847967_n

Sukces Wiktorii Korytowskiej z kl. 3 C

poniedziałek, Wrzesień 26th, 2016

Pod koniec roku szkolnego 2015/2016 Wiktoria Korytowska z klasy IIIc wraz ze swoim partnerem tanecznym zajęła 1 miejsce w OTTT Grand Prix Ekstraklasa Taneczna, tym samym zdobywając wyższą klasę taneczną B w tańcach standardowych.

WK.

Relacja z naszego bookcrossingu

wtorek, Czerwiec 21st, 2016

Nasze (jeszcze puste) regały    Bookcrossing 2016 bookcrossing Bookcrossing1 2016

 

 

 

 

 

 

 

Uwolnione książki znajdziecie w drodze do biblioteki, pod galerią „Co belfer czyta….” . 

Od rana wypełniamy nasz regał bookcrossingowy; zaangażowane „ciało pedagogiczne”: prof. Elżbieta Przybył, prof. Małgorzata Ulanicka, prof. Monika Wojewoda-Króliczak, Iwona Wierzba i robiąca zdjęcie prof. Roma Szymańska:) 

Nowy utwór Tobiasza Gansa

czwartek, Czerwiec 16th, 2016

Tobiasz GansTutaj możecie posłuchać:  https://m.youtube.com/watch?v=pL3_PAdqrAk

Zbliża się Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

wtorek, Czerwiec 14th, 2016

plakat_ogolnopolski_thumbW piątek 17 czerwca każdy z Was będzie mógł uwolnić swoją książkę!  Przyłączcie się do ogólnoświatowego bookcrossing. Obecnie ponad 10 milionów książek podróżuje po 132 krajach Choć popularyzowanie czytelnictwa w takiej formie wydaje się być niekonwencjonalne, to polubiły ją setki zainteresowanych – nawet ci, którzy – jak twierdzą – nigdy nie wypuściliby ukochanej książki z rąk. W naszej szkole uwolnione książki znajdziecie na parapetach okien, ławkach i ławeczkach. Warto zajrzeć do biblioteki tam będzie ich najwięcej. Wspólnie możemy podnieść poziomu czytelnictwa w Polsce, przekonać innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania i świetnie się bawić.

Możecie przesłać nam fotkę ze swoją uwalnianą książką lub tą, którą „przejęliście” w ramach akcji.

Jak uwolnić książkę?

Sposoby są dwa.

1. Pierwszy, spontaniczny, to zostawienie jej gdziekolwiek. To może być tramwaj, autobus, pociąg, galeria, ławka w parku, parapet w księgarni czy turystyczny szlak. Można też skorzystać z wyznaczonych do tego miejsc, takich jak półki i gabloty bookcrossingowe. Powstają w kawiarniach, osiedlowych sklepikach, szkołach, świetlicach. Nawet w szpitalach, przychodniach, noclegowniach czy sanatoriach. Każdy może postawić własną i w ten sposób dołączyć do globalnej, czytelniczej wioski. Oprócz książek coraz częściej uwalniamy filmy, płyty, czasopisma.

2. Sposób drugi, bardziej profesjonalny. Polega na zarejestrowaniu się na stronie www.bookcrossing.pl i dodaniu tomu do bazy. Twoja książka otrzyma wówczas swój numer identyfikacyjny /BIP/, który umieszczamy w książce (etykieta) w widocznym miejscu. Dzięki temu będziesz mógł prześledzić drogę, losy  uwolnionej przez Ciebie książki – gdzie, kiedy i przez kogo została znaleziony.

Pamiętajcie!!! Nie musicie „oddawać” uwolnionych książek.  W Polsce funkcjonuje ponad 20 tys. półek bookcrossingowych. Możecie je również pozostawić kolejnemu czytelnikowi na ławce w parku, tramwaju, pociągu lub innym publicznym miejscu.

W polskim serwisie bookcrossing.pl zarejestrowało się 25 016 tys. użytkowników, a w oficjalnym obiegu jest 198 649 książek (dane z 08.06.2014 r.).

Udział w bookcrossingu

1. Zapewnia  Ci uczestnictwo w międzynarodowym ruchu czytelniczym oraz przynależność do elitarnej grupy ludzi z szeroko rozwiniętą świadomością czytelniczą.

2. Pozwala Ci dzielić się książkami, daje szansę tym, których nie stać na zakup wymarzonej pozycji literackiej.

3. Pozwala Ci śledzić wędrówkę książek dzięki internetowemu systemowi monitoringu.

4. Daje Ci radość  uczestnictwa w Święcie Wolnych Książek.

5. Masz zaszczyt dołączyć do globalnej, czytelniczej wioski.

źródło: http://www.lustrobiblioteki.pl/2014/06/uwalniamy-ksiazki.html

Bijemy rekord czytania w jednym momencie, pod hasłem JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!!!

piątek, Czerwiec 10th, 2016

10 czerwca 2 2016   10 czerwca 3

  10 czerwca 2016

Dziś w piątek – 10 czerwca na boisku szkolnym podczas długiej przerwy o 10. 30 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM. Inicjatorem i organizatorem akcji jest: Redakcja miesięcznika Biblioteka w szkole we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz Redakcja Biblioteki Szkolne Online. Uczniowie wielu polskich szkół zapewne pobili rekord zbiorowego czytania w tym samym momencie.W ten sposób zaprotestowali wobec powszechnego NIECZYTANIA i opowiedzieli się po stronie tych czytających:)

Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym , a szczególnie Dyrekcji i Nauczycielom, którzy wsparli tę ogólnopolską akcję ! :)

Tamara Kowalewska – Kobieta z klasą

poniedziałek, Czerwiec 6th, 2016

kob

 

 

       Tamara

Czy wiecie, że Wasza nauczycielka matematyki – Pani Profesor Tamara Kowalewska od lipca 2015 prowadzi bloga, na którym poleca przeczytane przez siebie książki http://bkwadratminusczteryac.blogspot.com/

Nad zaletami Pani Profesor nie będziemy się rozwodzić – wszyscy Ją doskonale znamy, cenimy, szanujemy. Tu chcielibyśmy zainteresować Was humanistyczną wersją ścisłego umysłu Pani Profesor. Tamara Kowalewska o sobie (fragment)

Dlaczego

 Zachciało mi się pisać. 

Źle.
Zawsze lubiłam pisać. A ponieważ jest bardzo wiele rzeczy, które mnie martwią, cieszą, wkurzają, interesują, postanowiłam dzielić swoje przemyślenia z kimś. 
   Zacznę od tego, że kocham to, co robię. Jestem mamą, żoną i nauczycielką z wieloletnim stażem. Kocham swoją rodzinę, kocham też swoją pracę, co chyba w tym zawodzie się zdarza. 
Amerykanie mają takie powiedzenie: „Wygraj milion w lotto, będziesz szczęśliwy przez rok. Znajdź pracę, którą pokochasz, będziesz szczęśliwy całe życie”. Mogę więc z całym przekonaniem powiedzieć, że jestem szczęśliwym człowiekiem. (Choć fajnie by było wygrać milion). 
   Kocham pracę z młodzieżą, ale nie znoszę tego, w co teraz zamienia się praca nauczycieli – jeśli dobrze się przyjrzeć, to szkoły powoli zmieniają się w korporacje. Jesteśmy zalewani procedurami, coraz bardziej bzdurnymi wytycznymi, które przekształcają nas w androidy, a gdzieś po drodze gubi się indywidualne podejście do ucznia jako człowieka, jedynego, pojedynczego przypadku…

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!!!

więcej tu: http://bkwadratminusczteryac.blogspot.com/search?updated-min=2015-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2016-01-01T00:00:00-08:00&max-results=31

 

Wyniki IV Edycji Konkursu „Bibliotekarz inny niż myślisz”

wtorek, Maj 24th, 2016

Podczas seminarium „Biblioteki Świata” w dniu 11 maja 2016 r. W Bibliotece Wyższej Szkoły Bankowej zostały ogłoszone wyniki konkursu „Bibliotekarz inny niż myślisz”.

Do konkursu zgłoszono 29 zdjęć z całej Polski z różnych typów bibliotek. Organizatorzy dziękują wszystkim autorom zdjęć za zaangażowanie, kreatywność i inwencję twórczą. Dostarczyło to nam wielu pozytywnych emocji. Jury składające się z członków Samorządu Studenckiego WSB  w Poznaniu wyłoniło 5 najlepszych prac a organizatorzy przyznali jedno wyróżnienie.

więcej na: http://pulowerek.pl/2016/05/wyniki-iv-edycji-konkursu-bibliotekarz-inny-niz-myslisz/

Nasze zdjęcie zajęło II miejsce:

koordynator projektu:Iwona Wierzba, zdjęcia: Adrianna Rybczyńska, „modelka” Grażyna Wodała

Kusząca oferta biblioteki 1  IMG_1524dyplom

Navigation

Search

Archives

Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Other

Syndication

brought by WordPress Themes