Bookcrossing 13 czerwca w naszej szkole

bookcrossingZ wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkolna biblioteka przyłączy się do XIV edycji ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, które odbędzie się 13 czerwca. W tym dniu w drodze do biblioteki ustawione zostaną skrzynki z uwolnionymi książkami. Zachęcamy abyście wybrali dla siebie jedną z nich i pozostawili w zamian książkę, którą chcielibyście „puścić w świat”. Na pozostawioną przez siebie książkę naklejcie etykietę, którą otrzymacie w szkolnej bibliotece.Przyłącz do nas , działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. Uwalniaj książki , dziel się z innymi radością czytania. To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!
Idea Święta narodziła się w 2003 roku, mając na celu promowanie czytelnictwa.
Bookcrossing pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek, powoduje, że książki są w ciągłym obiegu. Bookcrossing to również doskonała forma zabawy, skuteczny sposób integracji i nawiązywania nowych znajomości.
Mówiąc w największym skrócie – Bookcrossing – polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, przypadkowych ( ławka w parku, pociąg, dworzec, autobus, ulubiony pub, teatr, uczelnia ) lub miejscach w tym celu przygotowanych tzw. półkach bookcrossingowych.
Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne. Zachęcamy do uwalniania swoich książek – dajmy szansę innym na ich przeczytanie, uwierzmy, że dzielenie się książką jest lepsze od jej posiadania.

Comments are closed.

Navigation

Search

Archives

Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Other

Syndication

brought by WordPress Themes