Profesor Uniwersytetu Harvarda – Howard Gardner w Poznaniu!!!

W sobotę 8 października gościem specjalnym na Ogólnopolskiej Konferencji Edukacja umysłu. Elastyczny model edukacji oparty na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, był profesor Howard Gardner.

W ciągu dwudziestu lat od wydania klasycznego dzieła Howarda Gardnera Frames of Mind jego znakomita koncepcja zdolności, które posiada każdy z nas, zmieniła oblicze oświaty. Tysiące pedagogów, rodziców i naukowców na całym świecie wcielało w życie praktyczne wnioski wypływające z jego teorii inteligencji wielorakich, zgodnie z którą ludzie mają różne, niezależne od siebie zdolności, poczynając od inteligencji muzycznej, a na inteligencji wykorzystywanej w zrozumieniu siebie samego kończąc. Niniejsze, nowe wydanie Inteligencji wielorakich przedstawia wszystkie dokonania w tej dziedzinie od 1993 roku, daty pierwszego wydania tej książki, i jest najdokładniejszym i najbardziej aktualnym opisem praktycznych zastosowań teorii inteligencji wielorakich. W tym całkowicie zmienionym wydaniu zawarte zostały m.in. nowe materiały o wykorzystywaniu tej koncepcji w zakładach pracy, ocena jej stosowania w obecnym, konserwatywnym klimacie edukacyjnym, ostatnie odkrycia dotyczące funkcjonowania mózgu, i dużo więcej.

Zgodnie z teorią Gardnera istnieje kilka rodzajów inteligencji związanych z różnymi obszarami mózgu. Inteligencja językowa cechuje tych, którzy dobrze posługują się językiem i rozumieją tekst. Logiczno-matematyczna pozwala na obliczenia i operacje na abstrakcyjnych symbolach. Inteligencja muzyczna umożliwia rozumienie treści, których nośnikiem jest dźwięk, kinestetyczna z kolei jest charakterystyczna dla tancerzy i sportowców. Inteligencja przyrodnicza odpowiada za ciekawość świata przyrody i miłość do zwierząt, a wizualno-przestrzenna ułatwia orientację w przestrzeni i pozwala myśleć „obrazami”, a nie tylko słowami. Inteligencja interpersonalna pomaga w kontaktach z innymi ludźmi, a intrapersonalna jest typowa dla osób o szczegółowej, trafnej samowiedzy. Każdy jest zdolny, rzecz w tym aby rodzic i nauczyciel umieli to jak najwcześniej odkryć.

Zdobyłam autograf profesora.

źródło: http://www.reedukacja.pl/default.aspx?action=view&item=824,
http://www.empik.com/inteligencje-wielorakie-nowe-horyzonty-w-teorii-i-praktyce-gardner-howard,prod16450045,ksiazka-p

KSIĄŻKA DOSTĘPNA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ – POLECAMY !

Comments are closed.

Navigation

Search

Archives

Październik 2021
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Other

Syndication

brought by WordPress Themes