Z ostatniej chwili…

Dzięki uprzejmości Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z cyklu SERYJNI POECI, które odbędzie się 16 listopada o godz.19.00 w CK Zamek , Sala pod Zegarem.

Swoje poezje z tomików, które ukazały się z Wydawnictwie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przedstawią:
Krzysztof Gryko, Joanna Lech,Karol Maliszewski,Kira Pietrek.

Wieczór prowadzi prof. Piotr Śliwiński – znany krytyk literacki, badacz polskiej poezji współczesnej, profesor Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu, autor wielu artykułów i książek.

Krzysztof Gryko (ur. w 1974 r.), poeta, muzyk, tłumacz. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i muzykoterapii na UMCS w Lublinie. Autor debiutu poetyckiego Godziny szczytu (2002). Korzeniami związany z Puławami i Lubelszczyzną. Miesza w Krakowie, gdzie uczy języków iberyjskich i działa w grupach muzycznych: Los mar sentimentalesa oraz  Kabarta.

Joanna Lech (ur. w 1984 r.), poetka, autorka tomu Zapaść (Biblioteka Arterii, Łódź 2009), za który otrzymała nagrodę w X edycji Konkursu Literackiego PTWK w kategorii debiut roku oraz nominację do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius i wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim Złoty Środek Poezja. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. im. K.K. Baczyńskiego, im. T. Sułkowskiego, im. S. Brzozowskiego, im. Z. Dominiaka, im. R. Wojaczka. W 2007 r. nagrodzona Grand Prix w VI konkursie im. R. M. Rilkego w Sopocie oraz nagrodą główną w XIII konkursie im. Jacka Bierezina w Łodzi. Publikowała m.in. w Studiuma, Tyglu Kultury, Portrecie, Toposie, Gazecie Wyborczej, Czasie Kultury, Tygodniku Powszechnym oraz antologii Poeci na nowy wiek (Biuro Literackie, Wrocław 2010). Pochodzi z Rzeszowa, od kilku lat mieszka w Krakowie.

Karol Maliszewski (ur. w 1960 r.), poeta, prozaik, krytyk literacki. Wydał dziewięć tomików poetyckich, trzy tomy prozy i pięć tomów szkiców krytyczno-literackich. Zadebiutował w 1985 r. tomem Dom i mrok. Później wydał m.in.: Wiersz wolny (1987), Miasteczko prośba o przestrzeń (1988), Będę przebywał jeszcze wtedy w Polsce (1991), Młody poeta pyta o (1994), Rocznik sześćdziesiąty grzebie w papierach (1996), Rok w drodze (2000), Inwazja i inne wiersze (2004), Zdania na wypadek. wiersze wybrane (2007). Stale współpracuje z kilkoma pismami literackimi takimi jak:   Odra, Studio, Opcje, Topos, Twórczość, Fraza, Wersja, Akant, Reda. Laureat nagród im. Marka Jodłowskiego (1994), im. Barbary Sadowskiej (1997), im. Ryszarda Milczewskiego-Bruno (1999). W maju 2007 r. został nominowany do nagrody literackiej Nike za tom szkiców krytycznych Rozproszone głosy (2006). Mieszka w Nowej Rudzie, na Dolnym Śląsku.

Kira Pietrek (ur. w 1983 r.), zajmuje się poezją, grafiką, ilustracją i reklamą. Zadebiutowała w 2008 r. w antologii Słynni i świetni, wydanej przez Wydawnictwo WBPiCAK z Poznania. Język korzyści to jej pierwsza samodzielnie wydana książka poetycka. Mieszka w Poznaniu.

Patronat medialny: Radio Merkury, WTK, Portal Epoznan.

ZAPRASZAMY UCZNIÓW I NAUCZYCIELI!!!