Fotoreportaż ze spotkania z Krystyną Koftą

Kolejny już Czwartek literacki był (zwłaszcza dla kobiet ;)) –  miłym spotkaniem – sala wypełniona po brzegi…

Pisarka opowiadała o kobietach ich słabościach i sile. O przezwyciężaniu trudności, o walce z chorobą ciała i duszy. A także o osobistych wątkach i o najnowszej, wydanej w 2010 roku książce Fausta.

fragment książki:
„Pożegnanie nie jest rozdzierające. Pan Filip bierze z rąk dziewczynki podniszczoną walizkę. Zapakowała do niej trochę bielizny, dwie sukienki, aparat fotograficzny, urodzinowy prezent od ojca i kilka ulubionych książek. Matka powiedziała, żeby nie zabierała więcej rzeczy do ubrania, bo dostanie wszystko nowe. Pan Filip obiecał, że nie zabraknie jej ptasiego mleka.

– Idź i nie oglądaj się za siebie, idziesz do lepszego życia – szepnęła do córki stojąca w drzwiach Helena i przeżegnała ją znakiem krzyża.

Recenzja Ewy Wilk (za Polityką):

Fausta to także powieść kobieca, choć nie ma ona znamion feministycznego manifestu. Chodzi raczej o wnikliwy sposób opowiadania o psychice człowieka, o jego emocjonalności i erotyczności. O detaliczną uważność, z jaką Krystyna Kofta obserwuje świat. I o tę specyficzną (może też bardzo kobiecą?) refleksyjność, która nieustannie prowadzi do pytań o sens miłości, macierzyństwa, cierpienia, o ewentualność Boga, o sens życia. I śmierci też.”

Ciepło i serdeczność Pani Krystyny Kofty pozwoliły nam nawiązać krótką, sympatyczną rozmowę. Zdobyłyśmy przemiłe dedykacje dla naszych czytelników w zakupionych do biblioteki książek.

Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Matzowi za zdjęcia i przy okazji wszystkim miłośnikom fotografii i malarstwa podajemy link do Jego strony http://jego4.digart.pl/, www. marylaiandrzej.bloog.pl