Zapraszamy do udziału w BOOKTALKINGU !!!

booktalingBooktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób,by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko „kuszących” fragmentów. Prezentacje powinny być jak rzut okiem na to, co naprawdę ciekawego znajduje się między okładkami książki.
Cele konkursu:
popularyzacja czytelnictwa, doskonalenie umiejętności językowych, zmierzenie się ze sztuką autoprezentacji.
Zadania uczestnika konkursu:
ustna prezentacja książki w języku angielskim metodą booktalking, rodzaj i gatunek prezentowanej literatury dowolny,
wypowiedź nie może przekroczyć 5 minut, dopuszczalne będzie wykorzystanie muzyki jako tła, bądź podkładu wysoko punktowane będą: oryginalna forma prezentacji, adekwatny ubiór lub przebranie, właściwy dobór słownictwa, modulacja głosu, budowanie napięcia i tworzenie odpowiedniej atmosfery, a także przekazanie emocji.
Konkurs odbędzie się 29.11.2016 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12, 2 Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej ul. Matejki 8/10 w Poznaniu.
Konkurs organizowany jest przy współpracy z Wydziałem Anglistyki UAM. Patronat nad nim sprawują: Ośrodek Doskonalenia Nauczyciela w Poznaniu oraz Wydawnictwo Oxford. Planuje się wykonanie nagrania z konkursu i ewentualne wykorzystanie materiału dla celów edukacyjnych oraz promocyjnych. Każda ze szkół zgłasza zespoły (zespół od 1 do maksymalnie 3 osób).
Prosimy o zgłoszenie udziału w konkursie do dnia 27 października w bibliotece szkolnej.

Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, natomiast finaliści atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Oxford.

Comments are closed.

Navigation

Search

Archives

Luty 2021
P W Ś C P S N
« lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Other

Syndication

brought by WordPress Themes