Po spotkaniu z prof. Wiktorem Osiatyńskim

Jak rozumieć prawa człowieka w XXI wieku? Gdzie są ich granice? Na te i wiele innych pytań  odpowiedział profesor Wiktor Osiatyński na kolejnym spotkaniu w Teatrze Ósmego Dnia!

Wiktor Osiatyński – profesor prawa na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie, pisarz i wykładowca! Wybitny socjolog, oraz prawnik! Członek Komitetu Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk specjalizujący się w historii doktryn polityczno – prawnych oraz konstytucjonalista odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski!

Tematyka spotkania krążyła wokół najnowszej książki profesora – „Prawa człowieka i ich granice”. Książka ta to próba ponownego zdefiniowania słów „prawa człowieka”. Autor żywo opisuje historię powstawania tej idei. Ciekawie konfrontuje zachodnią tradycję prawną z globalizującym się światem i jego wielokulturowością. Prawa człowieka i ich granice są też ważnym głosem w debacie o tym, czy można wymagać ich przestrzegania od krajów takich jak na przykład Chiny czy Białoruś!?

źródło:http://poznan.dlastudenta.pl/wiadomosci/artykul/Spotkanie_z_prof_Wiktorem_Osiatynskim,65278.html

W naszej bibliotece:

OSOsiat.