SPOTKANIE Z KS. JANEM KACZKOWSKIM !!!

18.06.2015 (czwartek) g. 20

Sala Kinowa CK Zamek

Centrum Kultury ZAMEK i STOWARZYSZENIE PSYCHE SOMA POLIS zapraszają na spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim wokół książki „ŻYCIE NA PEŁNEJ PETARDZIE czyli wiara, polędwica i miłość” (autorstwa ks. Jana Kaczkowskiego i Piotra Żyłki).

Prowadzenie: Joanna Zapała

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia.

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku. W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność do swojego powołania – odrzucili go jezuici (Niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia (- A pieniądze widzi?; – Widzi!; -To święcić!).

W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że być może nie zostało mu wiele czasu.

Kupując książkę, wspierasz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio prowadzone przez księdza Jana Kaczkowskiego.

Źródło: http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,2,6211.html