Dzień Zaduszny

„Umierając nie możemy wziąć nic z tego co otrzymaliśmy.  Możemy zabrać to, co sami daliśmy.”
„Śmierć często wydobywa z nas to co najlepsze.”

cytaty z książki Renaty  Dziurdzikowskiej pt. Możesz odejść, bo cię kocham

Patrzenie w śmierć zwraca nas ku życiu. Migotliwe światełka na cmentarzach w te dni, są wyzwaniem. Każą nam ryzykować miłość w każdej chwili życia, bo każda może być ostatnią…Z perspektywy śmierci, tylko relacje z ludźmi wytrzymują próbę czasu.

Śmierć nie jest chwytliwym tematem, umieranie najbliższych tym bardziej. Paraliżuje nas lęk i przerażenie. Jak pogodzić się z odchodzeniem najbliższych, ukochanych ludzi? Jak uporać się z żałobą po ich śmierci? Kiedy wydaje się, że straty już nikt i nic nie uleczy. Towarzyszenie bliskim w odchodzeniu może stać się dla każdego człowieka, mimo bólu, doświadczeniem najważniejszym i niesłychanie wartościowym, lekcją akceptacji, otwarcia na nowe. Ból po utracie ukochany ludzi jest wielki, ale siły życia są potężne.
Renata Dziurdzikowska w swojej książce Możesz odejść, bo cię kocham ukazuje śmierć jako integralną i wspaniałą część naszego życia.

Krystyna Adamczak  – Księgarnia Galeria z Bajki, Osiedle Wichrowe Wzgórze 124 zaprasza w poniedziałek 12 listopada, godz. 19.00 na spotkanie Klubu Zwierciadła:

Śmierć nauczycielką życia –  Premiera najnowszej książki Renaty Dziurdzikowskiej: „Możesz odejść, bo cię kocham.”

Zapisy w bibliotece!!!

źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/156271/mozesz-odejsc-bo-cie-kocham