Archive for 29 marca, 2011

Poezja Not Dead…

wtorek, 29 marca, 2011

Ci, którzy byli na spotkaniu, wiedzą jak było…

Pomysłodawcą i jednym z organizatorów tego wydarzenia jest Sebastian Wyglądała-uczeń kl. 1 B

Wywiad z Sebastianem:

Banalne pytanie – jak to się zaczęło???

S. W.:  Istnieje taka grupa młodych ludzi w Poznaniu, którzy interesują się poezją. Wszystko zaczęło się od różnych konkursów. Brałem np. udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „SZELESTY POETYCKIE” jesień (listopad) 2010, gdzie zdobyłem wyróżnienie.

Zdobyłem także wyróżnienie  – NAGRODĘ IM. JANA KACZMARKA UFUNDOWANĄ PRZEZ ABSOLWENTÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W PNIEWACH za piosenkę pt. „Zimny drań” do tekstu M. Hemara

Wspólnie z  Zuzanną Saporznikow i Leną Wójtowicz ( Zespół Szkół Gimnazjalno – Licealnych 33) stwierdziliśmy, że dobrym sposobem na ukazanie szerszej publiczności wierszy pisanych przez młode osoby, jest zorganizowanie wieczorku poetycko-muzycznego.  Celem całego projektu było ukazanie, iż dzisiejsza młodzież jest również wrażliwa na sztukę.

Przez kilkanaście dni uczniowie V LO i ZS 33 mogli wrzucać swoje wiersze do specjalnie wystawionych puszek na szkolnych korytarzach. Plon był znaczny –  wpłynęło ok. 40 różnych utworów. Wybraliśmy najlepsze wg nas – ok. 10 wierszy.

Radio Merkury i TVP 3 promowali pomysł. Razem z  Zuzą byliśmy gośćmi w obu mediach. Radio wyemitowało wywiad.

Recytatorami a za razem interpretatorami, wybranych wierszy na wieczorze poetyckim, byli młodzi artyści zainteresowani teatrem, aktorstwem oraz poezją. Całą imprezę dopełniły występy muzyczne solistów oraz zespół  ZnP ( Zgon na Parkiecie;).

Daria Frąckowiak kl. 1b

Anastazja Gajkowska kl. 1b

Piotr Palma kl. 3 b

Zuzanna Saporznikow i Kamil Bubnowski kl. 3 b

Agnieszka Kardasz kl. 3 b

Na zaproszenie przybył poeta Maciej Rembarz, który jest jedną z barwniejszych postaci Teatru Ósmego Dnia. Zajmował się m.in. prowadzeniem kabaretu, pracą w domu dziecka, hodowaniem owiec i innymi zawodami nietypowymi dla poetów. Jego spisywane na skrawkach papieru wiersze ukazały się w tomikach: „Wiersze i bajki dla dzieci”, „Nikomu nieznana bohema”, „Lucidum intervallum”, „Z natury rzeczy”.

Pan Maciej Rembarz

Młodzi, gniewni 😉 artyści i szalona bibliotekarka Iwona Wierzba

Fotorelacja ze spotkania z twórczością Kertesza w Bibliotece Raczyńskich

wtorek, 29 marca, 2011

Salon u Raczyńskich, czyli chwil kilka z twórczością laureatów literackiego Nobla – wieczór z twórczością Imre Kertésza – literacki Nobel 2002. Fragmenty prozy czytał  Jan Peszek, spotkanie poprowadził prof Ryszard K. Przybylski.

Była pełna sala (jak zwykle z resztą ;))

zdjęcia: Ignacy Łukasiewicz, Grażyna Wodała

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/838338,wieczor-z-tworczoscia-imre-kert-sza-w-bibliotece,galeria,id,t,tm.html

Wszystkim zainteresowanym czytelnikom polecamy tę książkę…


Navigation

Search

Archives

marzec 2011
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Other

Syndication

brought by WordPress Themes