Archive for październik, 2016

Nowości w naszej bibliotece

czwartek, 27 października, 2016

Wśród nowości w naszej bibliotece znajdują się książki Piotra Bojarskiego. Poznań jest głównym tematem jego kryminałów, powieści i reportaży. Powieść „Juni” została nagrodzona w Konkursie Literackim”Poznań – miasto to powieść” zorganizowanym przez Wydawnictwo Miejskie Posnania oraz Voyager Group sp.z o.o., pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania i Fundacji Rozwoju Miasta Poznania. POLECAMY 🙂

Jest nawet dedykacja autora dla naszych czytelników!!!

14884662_1837673609802664_5149864318991662747_o

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych kończy się :(

czwartek, 27 października, 2016

Już od 16 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami. W tym roku oficjalne hasło święta to School Library Rocks, czyli Biblioteki szkolne rządzą.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy współpracowali z naszą biblioteką w tworzeniu listy nowości wydawniczych. Informujemy Was z radością, że kierując się Waszymi propozycjami, zakupiliśmy już książki o wartości ok. 10.000 zł. Lista zakupów ciągle otwarta, czeka na kolejne propozycje. Wszystkich zachęcamy do wypożyczania nowości. Przeglądajcie nasz katalog on – line na stronie szkoły, w zakładce biblioteka.
Możecie również obejrzeć krótki film, którego autorką jest Maja Górczak z kl. 3B  https://www.youtube.com/watch?v=cF4tmWmpCkU

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

poniedziałek, 24 października, 2016

Już od 16 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami. W tym roku oficjalne hasło święta to School Library Rocks, czyli Biblioteki szkolne rządzą.

biblioteki rządzą

Dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy współpracowali z naszą biblioteką w tworzeniu listy nowości wydawniczych. Informujemy Was z radością, że kierując się Waszymi propozycjami, zakupiliśmy już książki o wartości ok. 10.000 zł. Lista zakupów ciągle otwarta, czeka na kolejne propozycje. Wszystkich zachęcamy do wypożyczania nowości. Przeglądajcie nasz katalog on – line na stronie szkoły, w zakładce biblioteka.

Możecie również obejrzeć krótki film, którego autorką jest  Maja Górczak  z kl. 3B

https://www.youtube.com/watch?v=cF4tmWmpCkU

SONY DSC

Fantastyka w bibliotece :)

poniedziałek, 17 października, 2016

fantasySzanowni Profesorowie i Uczniowie,

 poczęstujcie się fantastyką !

Jeśli wiecie, kto to Sapkowski i Dukaj, Blade Runnera i Matrixa widzieliście więcej niż raz, namiętnie oglądacie seriale sf, wiecie co to PYRKON, to nie wahajcie się i przyłączcie się do nas!

Zapraszamy Was w najbliższy czwartek, 20 października

o godz. 16.00,

do naszej biblioteki na spotkanie pt.

Literatura fantasy, spotkanie z gościem specjalnym

 p. Aleksandra Stan

W programie m.in.:

1. Fantastyka dla każdego.

2. Świat postrzegany przez historie.

3. Od czego zacząć, czyli książki na podstawie gier i gry na podstawie książek.

4. Poszerzanie horyzontów.

Ze względu na ograniczoną pojemność sali – prosimy o zgłoszenie udziału.

Zapraszamy do udziału w BOOKTALKINGU !!!

poniedziałek, 17 października, 2016

booktalingBooktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób,by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko „kuszących” fragmentów. Prezentacje powinny być jak rzut okiem na to, co naprawdę ciekawego znajduje się między okładkami książki.
Cele konkursu:
popularyzacja czytelnictwa, doskonalenie umiejętności językowych, zmierzenie się ze sztuką autoprezentacji.
Zadania uczestnika konkursu:
ustna prezentacja książki w języku angielskim metodą booktalking, rodzaj i gatunek prezentowanej literatury dowolny,
wypowiedź nie może przekroczyć 5 minut, dopuszczalne będzie wykorzystanie muzyki jako tła, bądź podkładu wysoko punktowane będą: oryginalna forma prezentacji, adekwatny ubiór lub przebranie, właściwy dobór słownictwa, modulacja głosu, budowanie napięcia i tworzenie odpowiedniej atmosfery, a także przekazanie emocji.
Konkurs odbędzie się 29.11.2016 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12, 2 Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej ul. Matejki 8/10 w Poznaniu.
Konkurs organizowany jest przy współpracy z Wydziałem Anglistyki UAM. Patronat nad nim sprawują: Ośrodek Doskonalenia Nauczyciela w Poznaniu oraz Wydawnictwo Oxford. Planuje się wykonanie nagrania z konkursu i ewentualne wykorzystanie materiału dla celów edukacyjnych oraz promocyjnych. Każda ze szkół zgłasza zespoły (zespół od 1 do maksymalnie 3 osób).
Prosimy o zgłoszenie udziału w konkursie do dnia 27 października w bibliotece szkolnej.

Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, natomiast finaliści atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Oxford.

Brak „Jesieni” w bibliotece ;)

wtorek, 11 października, 2016

chlopi1Pierwsza część „Chłopów”  Władysława Reymonta – JESIEŃ – jest już niestety wypożyczona.

Polecamy skorzystać  z lektury on – line na stronie  http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/chlopi-czesc-pierwsza-jesien.html.

Inne lektury są również dostępne. Korzystajcie z biblioteki cyfrowej  http://wolnelektury.pl/

NIKE 2016

poniedziałek, 3 października, 2016

NIKEDwie książki reporterskie, powieść, esej, zbiór wierszy, tom prozy poetyckiej i zbiór opowiadań znalazły się w finale tegorocznej nagrody Nike. Laureatów poznaliśmy wczoraj – 2 października. 

13 września ujawniliśmy siódemkę finalistów nagrody Nike. Oto ona:

Magdalena Grzebałkowska, „1945. Wojna i pokój”, Agora (nagroda publiczności)

Renata Lis, „W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu”, Sic!,

Piotr Matywiecki, „Którędy na zawsze”, Wydawnictwo Literackie,

Weronika Murek, „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina”, Czarne,

Bronka Nowicka, „Nakarmić kamień”, Biuro Literackie (nagrodzona)

Maciej Płaza „Skoruń”, W.A.B.,

Ziemowit Szczerek, „Tatuaż z tryzubem”, Czarne.

 

Opisy i recenzje finałowej siódemki na Wyborcza.pl/nike

Navigation

Search

Archives

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Other

Syndication

brought by WordPress Themes