Archive for the ‘Rok szkolny 2009 – 2010’ Category

Przepisy na 5-tkę

piątek, 18 grudnia, 2009

Książka kucharska - przepisy na "piątkę"

Przystępujemy do tworzenia własnej, profesjonalnie wydanej książki z przepisami kulinarnymi o roboczym tytule „Przepisy na 5-tkę”. Koniec z wymienianymi pokątnie na skrawkach papieru przepisami na sałatki i wypieki! Prosimy Państwa o sprawdzone przepisy oraz Wasze fotografie (preferowana forma elektroniczna). Będzie miło, jeśli dołączone zostaną anegdoty,ciekawe historie okraszone dozą humoru i dowcipu, bądź niezapomniane historie dotyczące życia szkolnego. Planujemy wydanie tej książki do końca roku szkolnego 2009-2010, aby m.in. nią uświetnić kolejny jubileusz 75-lecia naszej szkoły. Prosimy zatem o jak najszybsze dostarczanie materiałów.

Bardzo liczymy na Państwa życzliwość i pomoc we WSPÓŁREDAGOWANIU NASZEGO DZIEŁA .

Uczniowie-członkowie zespołu redakcyjnego oraz pomysłodawcy i opiekunowie

Alicja Pohl, Iwona Wierzba, Grażyna Wodała

Spotkania z Poezją

sobota, 14 listopada, 2009

Z przyjemnością informujemy, że z grupy 35 osób z różnych poznańskich szkół, które przystąpiły do Konkursu recytatorskiego: Spotkania z poezją ks.Twardowskiego, zakwalifikowały się do finału: Dajana Ćwikła kl. III G, Karolina Piwosz kl. I B, Malwina Szarzyńska kl. I B

GRATULUJEMY !!!

Odszedł Marek Edelman

sobota, 3 października, 2009

Marek Edelman – lekarz, żołnierz i społecznik. Jeden z przywódców powstania w getcie warszawskim. Miał 87 lat.

Był świadkiem pewnej epoki. Błogosławionej pamięci Marek był takim Żydem, o jakim bardzo często w Polsce się nie myśli, że tacy w ogóle istnieją: był Żydem, który mając bardzo silną tożsamość żydowską w tym samym czasie był bardzo silnie związany z Polską – mówił Przewodniczący Związku Gmin Żydowskich w Polsce Piotr Kadlcik.

Lekarz, żołnierz, społecznik

Marek Edelman urodził się w Homlu na Białorusi w rodzinie żydowskiej, wkrótce potem rodzina przeprowadziła się do Warszawy. W czasie II wojny światowej był członkiem Powszechnego Żydowskiego Związku Robotniczego, w 1942 był współzałożycielem Żydowskiej Organizacji Bojowej. Uczestnik powstania w getcie warszawskim. Uczestniczył w Powstaniu Warszawskim.

Po wojnie nie wyjechał z Polski, na stałe zamieszkał w Łodzi, pracował jako lekarz kardiolog. W latach 70. zaczął działać w opozycji demokratycznej. Wchodził w skład zarządu NSZZ „Solidarność” Ziemi Łódzkiej. W stanie wojennym był internowany.

Pod koniec lat 80. należał do Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie, później był członkiem Ruchu Obywatelskiego-Akcji Demokratycznej, Unii Demokratycznej, Unii Wolności i Partii Demokratycznej.

Navigation

Search

Archives

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Other

Syndication

brought by WordPress Themes